ŞİMDİ SİZLERLE

LAGÜN

Göl, deniz manzaralı ve müstakil bahçe, havuz, modern mimari yapısı ile tüm dikkatleri çeken Lagün projesinde sona geldik.

Filizfidanoğlu İnşaat projelerinden biri olan Küçükboğaz’ın incisi Lagün’den daire sahibi olan Gül&Reşit ailesi ve komşuları Jilda Hanımla Karasu’ya taşınma maceralı ve neden bizi tercih ettikleri hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Kendilerine evlerinin kapılarını bize açtıkları için teşekkür ederiz. Yeni yuvanız sizlere şans getirsin.

YENİ BİTEN PROJE

LAGÜN

 

2022 yılının ilk aylarında başladığımız projeyi haziran ayında teslim ettik. Yanı göl, önü deniz, arkası park alanları olan konumu ile Lagün eşsiz bir yaşama ev sahipliği yapıyor.

Dağadan ilham aldık.

LAGÜN

 

projemizin 50 metre ilerisinde olan Küçükboğaz Gölü doğal bir Lagün gölüdür, ve projemizin isimini gölden, modern ve sade, şık görünümünü ise gökyüzünün göle yansımısından ilham aldık. 

Küçükboğaz gölü

Lagün

Lagün, Kıyı set gölü[1] veya deniz kulağı[2] dalgalar tarafından oluşturulan kıyı birikim şekillerindendir. Oluşumunda, kıyı akıntılarının da etkisi vardır. Kıyılardaki koyların ve girintilerin ağız kısımlarının dalga biriktirmesiyle oluşan kıyı kordonları ile kapanması sonucunda meydana gelirler. Lagünler genellikle kıyı lagünleri ve atol lagünleri olmak üzere iki gruba ayrılır. Karışık kum ve çakıl kıyılarında oluşur. Kıyı lagünleri olarak sınıflandırılan su kütleleri ile haliç olarak sınıflandırılmış su kütleleri arasında bir çakışma vardır. Lagünler dünyanın birçok yerinde ortak kıyı özellikleridir.

Aziziye, 54500 Karasu/Sakarya